agencja pracy

Agencja pracy Świnoujście zadzwoń 578 503 403

Poradnik Klienta

Goście z Ukrainy zajmują centralne miejsce spośród wszystkich gości, które decydują podejmować praktykę w Polsce. Z wszystkim rokiem ich liczebność w Polsce rośnie, proporcjonalnie do żądania. Wcześniej Ukraińców częściej brano w polu, a z latami żyje ich liczbę we wszystkich obszarach rynkowych, przez ostatnie szczególnie wielu pracodawców zderzają się z jakimś pytaniem – jak dobrze zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Dębno zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do przyjęcia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby istnieć i zarabiać w Polsce, pragnie korzystać albo ważne pozwolenie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 spośród nich nie dają podstawy dla wykonywania czynności (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli obcokrajowiec nie ma wizy, to wtedy on pewno ją otworzyć na podstawie rodzaju wizy №05 (na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej metodzie (na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania czynności cudzoziemcowi) na 180 dni w układu jednego roku. Uproszczenie liczy na ostatnim, że pan nie powinien dochodzić do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo traktują być zaznaczone paszportowe dane człowieka, stanowisko pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez gościa
W zależności z tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, bądź nie pracodawca może zarobić dla przyszłego pracownika dwa inne dokumenty:

Jeżeli gość nie odpracował w Polsce 180 dni w procesu roku – oświadczenie
Można wrzucić w powiatowym Urzędzie Pracy pożądaj przez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany efekt będzie zaobserwowany w układu tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi materiałami są:

poinformowanie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby zakładającej kampanię gospodarczą bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w procesu roku – pozwolenie na produkcję typu A
Efekt trzeba zwrócić w Urzędzie Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego dowodu trwa dłużej – minimalnie kilkoro miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co dalej?
Po otrzymaniu oświadczenia lub przyjęcia w tytule pracodawca jest podać jego do człowieka, by tenże mógł zacząć wizę na podstawie złożonych dokumentów do konsulatu. Agencja pracy Dębno zadzwoń 578 503 403

Kiedy pracownik otworzył wizę i przybył na pole wykonywania czynności – przed podjęciem pracy trzeba podpisać umowę z cudzoziemcem (zlecenia czy umowa o pracy). Powiatowy Urząd Pracy uznaje żyć poinformowany o rozpoczęciu praktyce w dniu jej rozpoczęcia. Agencja pracy Dębno zadzwoń 578 503 403

Gdy w sukcesie naszych pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w układu jednego tygodnia. Także warto nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Człowiek jest robić dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Dębno zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments